#

Sauny fińskie na wymiar i na zamówienie
Producent INFRAHOME

Sauna fińska (sucha, szwedzka)

W jej komorze panuje temperatura od 85oC do 120oC. Wilgotność utrzymuje się w zakresie od 5% do 20% - kąpiel odbywa się w suchym powietrzu. Sauna zazwyczaj jest zbudowana z drewna. Piec znajdujący się w środku pomieszczenia posiada kamienie, które można polewać wodą podnosząc tym samym temperaturę oraz zwiększając wilgotność. Tego rodzaju kąpiel wpływa szczególnie dobrze na skórę, jest również bezpieczna dla osób mających problemy z naczynkami krwionośnymi. Mogą z niej korzystać osoby z problemami mięśniowymi, reumatoidalnym zapaleniem stawów, zapaleniem stawów kręgosłupa, czy astmą oskrzelową. Sauna fińska to dobre rozwiązanie także dla osób zawale serca (zaleca się korzystać nie wcześniej niż po pół roku). W tak wysokiej temperaturze można przebywać jednorazowo nie dłużej niż 12 minut.

Więcej o saunie fińskiej suchej
Sauna fińska

Sauna parowa (rzymska)

Temperatura w saunie parowej jest stosunkowo niska i wynosi ok. 45-60°C, natomiast powietrze ma bardzo wysoką wilgotność (dochodzi nawet do 100%), co sprawia, że temperatura odczuwalna jest o wiele wyższa. Budowa tej sauny zbliżona jest do budowy sauny fińskiej, tyle że piec (poza zwykłą funkcją pieca fińskiego) posiada parownik, który jest umieszczony przy podłodze. Parownik można dodatkowo wykorzystać do stosowania kąpieli ziołowych czy aromatycznych. Z powodu dużej wilgotności powietrza sauna parowa zbudowana jest z płytek ceramicznych, tworzyw sztucznych lub hartowanego szkła. Niższa temperatura powoduje, że w saunie parowej można przebywać dłużej niż w saunie suchej, bo do 15 minut. Tego rodzaju sauna dobrze oczyszcza skórę, zmniejsza bóle reumatyczne oraz dolegliwości dróg oddechowych.

Więcej o saunie parowej rzymskiej

Biosauna

Charakteryzuje się niską temperaturą utrzymującą się na poziomie 40-60oC, wilgotność powietrza wynosi około 40 %. Saunę tego rodzaju zaleca się osobom źle tolerującym wysokie temperatury. Zazwyczaj w sufit pomieszczenia wbudowane są lampy, które swoim światłem oddziaływają na nasz nastrój. Seansowi w biosaunie często towarzyszy element aromaterapii, dlatego saunarium nazywane jest także sauną aromatyczną.Można w niej przebywać od 15 do 30 minut. Temperatura, która panuje wewnątrz nie jest zbyt wysoka, można korzystać codziennie.

Więcej o biosaunie
Biosauna


Pamiętajmy jednak, że łączny dzienny czas przebywania w saunie, nie powinien przekroczyć 30 minut. Z sauny parowej należy korzystać nie więcej niż 3 razy w tygodniu, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych.

Sauna fińska czy parowa? Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć sobie samemu, zgodnie z naszymi oczekiwaniami i preferencjami.

Kliknij aby rozwinac
 • Sauna fińska to tradycyjna forma relaksu, która pochodzi z Finlandii. Jest to pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura i niska wilgotność. Sauna fińska do domu to coraz popularniejsza forma posiadania sauny w prywatnym miejscu. Dzięki temu możemy korzystać z sauny w dowolnym momencie bez konieczności wychodzenia z domu. Sauna fińska domowa jest idealna dla osób, które chcą zrelaksować się po ciężkim dniu pracy lub po prostu chcą zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

  Jeśli chodzi o producentów saun fińskich, istnieje wiele firm, które specjalizują się w produkcji saun fińskich. Sauna fińska producent oferuje różne modele saun, od tych tradycyjnych po nowoczesne. Sauny fińskie producent dostarcza również sauny na wymiar, które idealnie pasują do indywidualnych potrzeb i przestrzeni.

  Sauna sucha - sauna fińska na wymiar - producent saun fińskich

  Sauna fińska jest zwykle sucha, ale istnieje również sauna parowa do domu. Sauna parowa jest innym rodzajem sauny, w której panuje wysoka wilgotność. Biosauna producent oferuje również sauny parowe, które są wykonane z naturalnych materiałów i służą do relaksu i odprężenia.

  Podsumowując, sauna fińska to tradycyjna forma relaksu pochodząca z Finlandii, która pozwala na relaks i poprawę zdrowia. Sauna sucha - sauna fińska do domu jest coraz popularniejszym wyborem, dzięki czemu możemy korzystać z sauny w dowolnym momencie. Istnieje wiele firm, które specjalizują się w produkcji saun fińskich, a sauny fińskie producent oferuje różne modele saun, od tradycyjnych po nowoczesne, a także sauny na wymiar. Sauna parowa do domu jest innym rodzajem sauny, która pozwala na relaks i odprężenie. Sauna fińska na wymiar - sauna fińska domowa to świetne rozwiązanie w celu poprawy zdrowia.  Sauna Sucha Infrahome - Producent saun fińskich, sauna fińska producent,biosauna producent

#

Sauny INFRAHOME
Dla Twojego zdrowia i komfortu.

Zapraszamy