#

Sauny fińskie na wymiar i na zamówienie
Producent INFRAHOME

Sauna fińska (sucha, szwedzka)

W jej komorze panuje temperatura od 85oC do 120oC. Wilgotność utrzymuje się w zakresie od 5% do 20% - kąpiel odbywa się w suchym powietrzu. Sauna zazwyczaj jest zbudowana z drewna. Piec znajdujący się w środku pomieszczenia posiada kamienie, które można polewać wodą podnosząc tym samym temperaturę oraz zwiększając wilgotność. Tego rodzaju kąpiel wpływa szczególnie dobrze na skórę, jest również bezpieczna dla osób mających problemy z naczynkami krwionośnymi. Mogą z niej korzystać osoby z problemami mięśniowymi, reumatoidalnym zapaleniem stawów, zapaleniem stawów kręgosłupa, czy astmą oskrzelową. Sauna fińska to dobre rozwiązanie także dla osób zawale serca (zaleca się korzystać nie wcześniej niż po pół roku). W tak wysokiej temperaturze można przebywać jednorazowo nie dłużej niż 12 minut.

Więcej o saunie fińskiej suchej
Sauna fińska

Sauna parowa (rzymska)

Temperatura w saunie parowej jest stosunkowo niska i wynosi ok. 45-60°C, natomiast powietrze ma bardzo wysoką wilgotność (dochodzi nawet do 100%), co sprawia, że temperatura odczuwalna jest o wiele wyższa. Budowa tej sauny zbliżona jest do budowy sauny fińskiej, tyle że piec (poza zwykłą funkcją pieca fińskiego) posiada parownik, który jest umieszczony przy podłodze. Parownik można dodatkowo wykorzystać do stosowania kąpieli ziołowych czy aromatycznych. Z powodu dużej wilgotności powietrza sauna parowa zbudowana jest z płytek ceramicznych, tworzyw sztucznych lub hartowanego szkła. Niższa temperatura powoduje, że w saunie parowej można przebywać dłużej niż w saunie suchej, bo do 15 minut. Tego rodzaju sauna dobrze oczyszcza skórę, zmniejsza bóle reumatyczne oraz dolegliwości dróg oddechowych.

Więcej o saunie parowej rzymskiej

Biosauna

Charakteryzuje się niską temperaturą utrzymującą się na poziomie 40-60oC, wilgotność powietrza wynosi około 40 %. Saunę tego rodzaju zaleca się osobom źle tolerującym wysokie temperatury. Zazwyczaj w sufit pomieszczenia wbudowane są lampy, które swoim światłem oddziaływają na nasz nastrój. Seansowi w biosaunie często towarzyszy element aromaterapii, dlatego saunarium nazywane jest także sauną aromatyczną.Można w niej przebywać od 15 do 30 minut. Temperatura, która panuje wewnątrz nie jest zbyt wysoka, można korzystać codziennie.

Więcej o biosaunie
Biosauna


Pamiętajmy jednak, że łączny dzienny czas przebywania w saunie, nie powinien przekroczyć 30 minut. Z sauny parowej należy korzystać nie więcej niż 3 razy w tygodniu, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych.

Sauna fińska czy parowa? Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć sobie samemu, zgodnie z naszymi oczekiwaniami i preferencjami.
#

Sauny INFRAHOME
Dla Twojego zdrowia i komfortu.

Zapraszamy