#

Sauna infrared na podczerwień na wymiar do domu i ogrodu

Sauna infrared to typ sauny, w której w miejsce tradycyjnego pieca zastosowano promienniki podczerwone. Emitują one promieniowanie podczerwone, które nagrzewają saunę do ok. 50-60 °C, przy czym wilgotność powietrza nie przekracza 25%. Dzięki temu można w niej przebywać do 30 minut. Z tego typu sauny można korzystać nawet codziennie.

Ciepło fal podczerwieni wnika do głębszych warstw skórnych, co przynosi zauważalne efekty w postaci ujędrnienia ciała oraz zahartowania organizmu, a także wpływa na nasz nastrój i odnowienie sił życiowych. Seans w podczerwieni to pasywny trening fitness, który bez obciążania stawów i intensywnych ćwiczeń przyspiesza przemianę materii o ok. 35%. W ciągu 30-minutowego seansu spalamy od 900 do 2400 kcal.
 
W oferowanych saunach Infrared stosowane są wyłącznie najwyższej klasy systemy termiczne. Emitują one podczerwień o dł. fali od 1,4μm do 15μm, czyli w zakresie najbardziej optymalnym dla poprawy naszego zdrowia. Oferujemy wyłącznie nowe profesjonalne sauny, gwarantujące skuteczność w zabiegach relaksacyjnych, odchudzających i terapeutycznych. Sauna Infrared może być wyposażona w dodatkowe akcesoria i znakomicie służyć do sesji aromaterapii, koloroterapii, jonizacji, czy muzykoterapii.

 
Sauny Infrared  

Promienniki Infrared

Promieniowanie podczerwone to część spektrum światła słonecznego, którego nie rejestruje oko ludzkie, ale odczuwane jest w postaci ciepła. Działanie biologiczne promieniowania podczerwonego polega na jego wpływie cieplnym na tkanki, co wykazuje działanie wzmacniające i terapeutyczne. Ciepło to daje człowiekowi dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Promieniowanie IR jest bezpieczne dla ludzkiego organizmu, ponieważ ciało człowieka również emituje podczerwień w podobnym zakresie (np. spektrum promieniowania emitowanego przez nasze dłonie to zakres od 8 a 14 um). Wyniki wieloletnich badań, prowadzonych przez klinicystów Dalekiego Wschodu nad wpływem podczerwieni na ludzki organizm dowiodły, że wzmocnienie naturalnej, wewnętrznej produkcji tej energii wzmacnia zdolności regeneracyjne, witalność komórek oraz stymuluje proces ich samooczyszczania oraz łagodzi wiele objawów chorobowych. Skóra posiada różne właściwości odbijania, transmitowania i rozpraszania promieniowania podczerwonego, w zależności od długości fali. Tutaj znajdą Państwo promienniki do sauny Infrared.


 
Wykres długości fali zestawiony z głębokością penetracji fal podczerwonych
 
  • - IR-A - krótkie fale (0,76-2 μm) - docierają najgłębiej, do 5mm w głąb skóry.
  • - IR-B - średnie fale (2-4 μm) – ciepło docierające do skóry właściwej.
  • - IR-C - długie fale (4-10 μm) - pochłaniane przez zewnętrzne warstwy skóry (naskórek).
 

Z sauny Infrared można korzystać codziennie, wchodząc jednorazowo na cały seans, bez przerywania go zimnym prysznicem, jak to ma miejsce w tradycyjnej saunie. Znaczenie ma również większa skuteczność podczerwieni w zabiegach oczyszczających i odchudzających, w porównaniu z tradycyjną sauną. Ciepło Infrared dociera w głąb tkanek podskórnych, przynosi ukojenie w wielu bólach, dogłębnie rozgrzewa mięśnie i organy, wspomagając ich pracę, mobilizując siły witalne i wzmacniając odporność.

Sauna Infrared do domu - dla kogo jest przeznaczona?

Rozwiązania na podczerwień docenią zarówno osoby, które jeszcze nie mają doświadczenia z takim sposobem relaksu, jak też użytkownicy, znający inne rodzaje saun. Odpoczynek, sposób na wyciszenie się, zapomnienie o stresach - w saunie Infrared do domu osiągnięcie takiego efektu jest jeszcze łatwiejsze. Wszystko dzięki długości sesji. Większości osób, które już mają za sobą wizytę w saunie (niezależnie od jej rodzaju) nie trzeba przekonywać do pozytywnych efektów takiej rozrywki. Zawsze jednak wizyty musiały być dość mocno ograniczone czasowo. Sauna Infrared na wymiar pozwala na wydłużony relaks, który może trwać nawet pół godziny. Jest więc to wariant idealny dla osób, które chcą poświęcić nieco więcej czasu na zadbanie o swoje ciało i umysł. Ogromną zaletą sauny IR jest to, że z takiej rozrywki mogą korzystać również dzieci oraz osoby starsze.

Jak korzystać z sauny na podczerwień?

Działanie sauny Infrared na wymiar opiera się na zastosowaniu nowoczesnej technologii, w której energia cieplna wytwarzana jest przez podczerwień. Ten proces może wydawać się skomplikowany, ale żaden sposób nie wpływa na utrudnienie korzystania z konstrukcji. Jeśli chodzi o wnętrze, to takie miejsce nie różni się specjalnie od innych, bardziej tradycyjnych saun. Sauna IR jest więc wyłożona estetycznym drewnem, które nadaje przestrzeni przytulnego i jednocześnie eleganckiego charakteru. Jako producent sauny Infrared na wymiar, dbamy o każdy szczegół wykonanej konstrukcji. Wnętrza oferowanych przez nas saun na podczerwień prezentują się minimalistycznie, nowocześnie i niezwykle estetycznie. Wierzymy, że taka dobrze zaplanowana przestrzeń pozytywnie wpływa na satysfakcję z przebywania w saunie IR.

Sprawdzony producent saun Infrared na wymiar

Działamy w branży na tyle długo, że możemy rzetelnie i w pełni profesjonalnie zatroszczyć się o projektowanie, produkcję i montaż sauny IR. Dokładnie analizujemy przestrzeń, w której planują Państwo umieścić saunę Infrared do domu. Podchodzimy do tego zadania z najwyższą precyzją, co pozwala nam zaprojektować rozwiązanie idealnie dopasowane do konkretnego miejsca. Podczas realizowania projektu, zapoznajemy się z Państwa oczekiwaniami i bierzemy je pod uwagę podczas naszej pracy. Gdy szczegółowy projekt sauny Infrared na wymiar jest już gotowy, rozpoczynamy proces produkcji. Każda sauna na podczerwień, która opuszcza naszą firmę, wykonana jest z solidnych, wytrzymałych i estetycznie prezentujących się materiałów.

Jak dbamy o potrzeby klientów, decydujących się na sauny Infrared do domu?

Precyzja, dokładne realizowanie wizji klienta oraz nowoczesny design sprawiają, że jesteśmy często wybieranym producentem saun Infrared na wymiar do domu. Klienci są skłonni obdarzyć nas swoim zaufaniem i powierzyć nam to ważne zadanie z kilku powodów:

1. Mamy doświadczenie

Na naszej stronie internetowej prezentujemy różnorodne ukończone realizacje saun Infrared na podczerwień do domu. Z przyjemnością zaprezentujemy również inne nasze dokonania, które mogą Państwa zainspirować.


2. Indywidualnie traktujemy naszych klientów

Dobra sauna Infrared na wymiar jest nie tylko dopasowana do konkretnego pomieszczenia, którym dysponuje klient/klientka, ale też do jego/jej oczekiwań, związanych z designem i funkcjonalnością. Rzetelny producent saun Infrared na podczerwień do domu z uwagą podchodzi do preferencji usługobiorcy.


3. Priorytetowo traktujemy udaną komunikację z klientem

Niezależnie od tego, na jaką saunę IR na podczerwień się Państwo zdecydują, gwarantujemy świetną współpracę, wyczerpujące doradztwo i życzliwą, zaangażowaną obsługę.

Sauna IR na podczerwień do domu - zrealizujemy Państwa pomysły i zaproponujemy własne rozwiązania

Rzetelnie wykonana sauna IR na podczerwień zachowa swoją funkcjonalność przez wiele lat i będzie stanowiła ulubione miejsce domowników. Jeszcze jakiś czas temu sauny Infrared do domu kojarzyły się z ogromnym luksusem. Dziś takie projekty można zrealizować łatwiej i taniej. Z przyjemnością opowiemy Państwu więcej o tym, jak działa technologia wykorzystana w saunie IR oraz gdzie można zamontować saunę Infrared do domu. Podzielimy się również szeregiem innych przydatnych informacji, dzięki którym podjęcie ostatecznej decyzji będzie łatwiejsze. Gorąco zachęcamy do zapoznania się również z innymi wariantami rozwiązań do domu: saunami fińskimi, kombi oraz z rozwiązaniami z sekcji Spa&Jacuzzi.

Infrahome Producent saun infrared
#

Sauny INFRAHOME
Dla Twojego zdrowia i komfortu.

Zapraszamy