#

Sauny z promieniowaniem podczerwonym infrared - producent

Sauna infrared to typ sauny, w której w miejsce tradycyjnego pieca zastosowano promienniki podczerwone. Emitują one promieniowanie podczerwone, które nagrzewają saunę do ok. 50-60 °C, przy czym wilgotność powietrza nie przekracza 25%. Dzięki temu można w niej przebywać do 30 minut. Z tego typu sauny można korzystać nawet codziennie.
Ciepło fal podczerwieni wnika do głębszych warstw skórnych, co przynosi zauważalne efekty w postaci ujędrnienia ciała oraz zahartowania organizmu, a także wpływa na nasz nastrój i odnowienie sił życiowych. Seans w podczerwieni to pasywny trening fitness, który bez obciążania stawów i intensywnych ćwiczeń przyspiesza przemianę materii o ok. 35%. W ciągu 30-minutowego seansu spalamy od 900 do 2400 kcal.
 
W oferowanych saunach Infrared stosowane są wyłącznie najwyższej klasy systemy termiczne. Emitują one podczerwień o dł. fali od 1,4μm do 15μm, czyli w zakresie najbardziej optymalnym dla poprawy naszego zdrowia. Oferujemy wyłącznie nowe profesjonalne sauny, gwarantujące skuteczność w zabiegach relaksacyjnych, odchudzających i terapeutycznych. Sauna Infrared może być wyposażona w dodatkowe akcesoria i znakomicie służyć do sesji aromaterapii, koloroterapii, jonizacji, czy muzykoterapii.

 
Sauny Infrared  

Promienniki Infrared

Promieniowanie podczerwone to część spektrum światła słonecznego, którego nie rejestruje oko ludzkie, ale odczuwane jest w postaci ciepła. Działanie biologiczne promieniowania podczerwonego polega na jego wpływie cieplnym na tkanki, co wykazuje działanie wzmacniające i terapeutyczne. Ciepło to daje człowiekowi dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Promieniowanie IR jest bezpieczne dla ludzkiego organizmu, ponieważ ciało człowieka również emituje podczerwień w podobnym zakresie (np. spektrum promieniowania emitowanego przez nasze dłonie to zakres od 8 a 14 um). Wyniki wieloletnich badań, prowadzonych przez klinicystów Dalekiego Wschodu nad wpływem podczerwieni na ludzki organizm dowiodły, że wzmocnienie naturalnej, wewnętrznej produkcji tej energii wzmacnia zdolności regeneracyjne, witalność komórek oraz stymuluje proces ich samooczyszczania oraz łagodzi wiele objawów chorobowych. Skóra posiada różne właściwości odbijania, transmitowania i rozpraszania promieniowania podczerwonego, w zależności od długości fali. Tutaj znajdą Państwo promienniki do sauny Infrared.


 
Wykres długości fali zestawiony z głębokością penetracji fal podczerwonych
 
  • - IR-A - krótkie fale (0,76-2 μm) - docierają najgłębiej, do 5mm w głąb skóry.
  • - IR-B - średnie fale (2-4 μm) – ciepło docierające do skóry właściwej.
  • - IR-C - długie fale (4-10 μm) - pochłaniane przez zewnętrzne warstwy skóry (naskórek).
 

Z sauny Infrared można korzystać codziennie, wchodząc jednorazowo na cały seans, bez przerywania go zimnym prysznicem, jak to ma miejsce w tradycyjnej saunie. Znaczenie ma również większa skuteczność podczerwieni w zabiegach oczyszczających i odchudzających, w porównaniu z tradycyjną sauną. Ciepło Infrared dociera w głąb tkanek podskórnych, przynosi ukojenie w wielu bólach, dogłębnie rozgrzewa mięśnie i organy, wspomagając ich pracę, mobilizując siły witalne i wzmacniając odporność.
#

Sauny INFRAHOME
Dla Twojego zdrowia i komfortu.

Zapraszamy