#

Biosauna

Biosauna jest odmianą sauny fińskiej, która od klasycznej wersji różni się przede wszystkim niższą temperaturą. Jest to więc odpowiedni wybór dla tych, dla których sauna fińska jest za ciepła.

Jak działa biosauna?

W biosaunie temperatura wynosi około 50-60°C, a wilgotność powietrza utrzymuje się w granicach 40%. Zaletą biosauny jest przede wszystkim fakt, że poci się w niej o wiele szybciej. Seans w biosaunie często łączony jest z terapią świetlną – w kabinie montowane są specjalne lampy, które co kilka minut zmieniają kolor. Ponadto biosauna ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy – podczas seansu najpierw odczuwa się pobudzenie, a potem rozluźnienie.

Dla kogo?

Podstawowym działaniem biosauny jest oczyszczanie organizmu z toksyn dzięki rozgrzaniu ciała. W trakcie seansu należy głęboko oddychać, by jak najlepiej dotlenić organizm. Taki typ sauny wskazany jest przede wszystkim dla osób z problemami reumatycznymi, a także dla tych, którzy chcą poprawić wygląd swojej skóry. Biosauna sprawdzi się jako kuracja wspomagająca przy leczeniu trądziku – poprawia wygląd skóry i sprawia, że staje się ona gładsza i przyjemna w dotyku.

Zalety biosauny:

  • - biosauna polecana jest przede wszystkim osobom z nadciśnieniem;
  • - sprawdzi się także w przypadku osób zmagających się z problemem pękających naczynek krwionośnych; - seanse zwiększają potliwość, usuwają też podskórną tkankę tłuszczową, dzięki czemu skutecznie wspomagają odchudzanie, a także pobudzają metabolizm i usuwają toksyny z organizmu - biosauna pozwala także oczyścić skórę oraz przeciwdziała jej starzeniu się; - to także doskonałe rozwiązanie dla osób zmęczonych – biosauna umożliwia bowiem odprężenie się, likwiduje zmęczenie, a także poprawia koncentrację i zdolność do pracy; - taka sauna polecana jest także osobom, które chcą zwiększyć swoją odporność lub obniżyć prawdopodobieństwo zmian nowotworowych; - biosauna idealna jest także przy leczeniu schorzeń stawów, kości czy kolan oraz przewlekłych stanów bólowych i reumatycznych


Przejdź do strony głównej